KONSULTING BIZNESOWY

Kiedy po niego sięgać?

Nie jest tajemnicą, że nawet najlepiej działająca maszyna, napotyka pewne trudności i wymaga serwisowania. Podobnie jest z firmami. Często nawet najefektywniejsi handlowcy zaczynają mieć problemy z zamykaniem sprzedaży, a między działami, które do tej pory efektywnie współpracowały, powstają konflikty i napięcia. W dobie zmieniającego się rynku i oczekiwań pracowników praktycznie niemożliwe staje się prowadzenie biznesu, bez sięgania po nowoczesne rozwiązania konsultingowe.

Spadająca efektywność firmy – jak reagować?

Gdy dostrzegasz spadek efektywności i nawarstwiające się trudności w firmie, najgorszym wyjściem jest wykonywanie nerwowych ruchów i gwałtowne działanie. Firma funkcjonuje podobnie jak organizm. Problemy które zauważasz są efektem procesów wewnętrznych, o których istnieniu często nie mamy pojęcia. W takiej sytuacji konieczny jest specjalista i profesjonalna diagnoza, na bazie której podejmiesz działania uderzające bezpośrednio w źródło problemów. Konsulting biznesowy to spojrzenie na Twoją firmę całościowo, z perspektywy której możesz nie dostrzegać.

DAJ SIĘ ZAINSPIROWAĆ!

Jak wygląda skuteczny konsulting biznesowy?

Konsulting biznesowy powinien holistycznie podchodzić do organizacji. Najważniejszym jego elementem jest precyzyjna diagnoza, która powinna objąć wszystkie miejsca, w których pojawiły się problemy, a także obszary „na stykach”, aby precyzyjnie zlokalizować występujące trudności.

Rynek oferuje dwa podejścia:

  • czasochłonny i angażujący pracowników audyt, przeprowadzany przez konsultantów, którzy posiadają wiedzę i doświadczenie, natomiast warto podkreślić, że będzie to subiektywna i jednostronna ocena.
  • zautomatyzowana diagnoza przy użyciu najnowszych narzędzi, która pozwala pozyskać informacje z całości organizacji bezpośrednio od pracowników.  Otrzymane dane poddawane są profesjonalnej analizie, służącej wyciągnięciu wniosków  i ustaleniu priorytetów wdrożenia zmian w odniesienia do specyfiki firmy.

Metody podnoszenia efektywności firmy - jak działamy?

Poprawa sytuacji firmy i osiągnięcie wyraźnego wzrostu efektywności biznesowej, wymaga kompleksowej diagnozy, w której kluczowe jest zorientowanie na specyfikę branży, charakter działalności,  różnorodność pracowników i procesów.

Dlatego właśnie nasza metodyka obejmuje zarówno diagnozę procesów jak i zasobów ludzkich. Używamy wyłącznie sprawdzonych międzynarodowych rozwiązań m. in. kwestionariusza osobowości The Bridge Personality, The Bridge Sales Performance,  narzędzi z grupy Advisio i metodykę podnoszenia rentowności pracy ValueView.

Zatrudniamy konsultantów z minimum trzynastoletnim doświadczeniem w biznesie, co gwarantuje odpowiednią jakość prowadzonych działań. Wszystkie usługi doradcze, konsultacje,  szkolenia, coachingi mają charakter warsztatowy w oparciu o realne case study. Dzięki temu uczestnicy wypracowują rozwiązania gotowe do wdrożenia już pierwszego dnia po powrocie do pracy.